Atrakcje

Dużo zieleni, piaszczysta plaża i wysoki, malowniczy klif czynią Jastrzębią Górę idealnym miejscem do wypoczynku. Niepowtarzalna przyroda Nadmorskiego Parku Krajobrazowego  zachęca do spacerów o każdej porze roku.

Jastrzębia Góra jest najdalej na północ wysuniętą  miejscowością naszego kraju, dzięki swojemu położeniu ma jedną z największych ilości dni słonecznych w Polsce.
W naszej miejscowości poza piękną przyrodą czeka na Państwa wiele innych atrakcji - od miłych kawiarni i knajpek, poprzez restauracje , smażalnie, bary , place zabaw dla dzieci, kramiki z pamiątkami po dyskotekowe szaleństwa. Każdy znajdzie coś dla siebie , coś co sprawi, że będzie chciał tu wrócić.
Położenie w niewielkiej odległości od Półwyspu Helskiego, Trójmiasta i ruchomych wydm Słowińskiego Parku Narodowego sprawia że Jastrzębia Góra jest doskonałą bazą wypadową do jednodniowych wycieczek samochodowych.

Pogodę mamy zawsze jednak może się zdarzyć, że aura pokrzyżuje nasze plany. A zatem chcielibyśmy przedstawić kilka propozycji na pogodę ładną inaczej:

  • spacer na latarnię morską w Rozewiu
  •  w hotelu Primavera w Jastrzebie Górze, szczególnie polecamy dla rodzin z małymi dziećmi. Dla starszaków baseny w Ośrodku przygotowań olimpijskich we Władysławowie.
  • wycieczka na Półwysep Helski - samochodem, pociągiem (polecamy !!!)  lub rowerem -wypożyczalnia sprzętu rowerowego znajduje się we Władysławowie przy wjeździe na pólwysep( mapa )

 

Jesienią nad Bałtyk?

 

Coraz więcej turystów decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem po wakacjach.  Polskie morze potrafi być jesienią bardzo urokliwe. Puste plaże, spokój na bulwarach i w parkach ciągnących się wzdłuż morza. Jastrzębia Góra oferuje działające całorocznie restauracje i kawiarnie.

 

Spacer po plaży w wietrzny dzień to najlepsza jodowa inhalacja!

 

Nie zapominajmy więc o zdrowiu i odwiedzajmy polskie morze również po sezonie letnim.  Jesienią nad Bałtykiem na pewno znajdziecie Państwo spokój, ciszę i niemal puste plaże. Może więc warto spróbować przełamać stereotypy i jesienią pojechać nad Bałtyk ?

Ci, którzy już spróbowali - są zachwyceni...